Borlease Grup, Magdeburger Sigorta’yı bünyesine kattı

Araba  kiralama sektöründe faaliyet gösteren Borlease Grup, Magdeburger Sigorta'yı Allianz'dan satın aldı.

"Magdeburger Sigorta, tüm sigorta branşlarında (Trafik sigortası,Kasko,Yangın,İşyeri,Konut,Yabancı sağlık,Tamamlayıcı sağlık vs.vs.) en kısa zamanda faaliyetlerine başlayacak."

Tamamı yüzde 100 yerli sermayeli bir grup olarak Türkiye'de yatırımlarına devam ettiklerini ve Magdeburger Sigorta’yı sektörde önemli bir konuma getirmeyi hedeflediklerini belirten Borlease Grup Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Cem Hancan, “Faaliyet gösterdiğimiz sektörler sigortacılık sektörünün en önemli bileşenlerinden oluşuyor. Gerçekleştirdiğimiz satın almayla fiyat rekabetinin yanı sıra sunduğumuz hizmet ve teminat içerikleriyle birlikte hızlı, girişimci ve yenilikçi yapımızla daha geniş kitlelerin sigorta sistemine dahil olmasını hedefliyoruz. Gücümüzü ve deneyimimizi, yeni hedeflerimizi gerçekleştirmek ve uluslararası arenada ülkemizi temsil etmek için ortaya koyuyoruz. Bu nedenle bu konudaki deneyim ve başarımız bizi sigortacılık alanında daha büyük bir yatırım yapma noktasına getirdi” dedi.

Türkiye’nin, dünya ekonomisi içerisinde yaklaşık %1’lik paya sahipken, dünya sigorta piyasası içerisindeki payının binde 3 civarında olduğunu belirten Hancan, “Bu rakamlar dikkate alındığında Türkiye olarak bu alanda gidilecek çok yolumuz olduğunu düşünüyoruz. Gerçekleştirdiğimiz satın almayla fiyat rekabetinin yanı sıra sunduğumuz hizmet ve teminat içerikleriyle birlikte hızlı, girişimci ve yenilikçi yapımızla daha geniş kitlelerin sigorta sistemine dahil olmasını hedefliyoruz. Gücümüzü ve deneyimimizi, yeni hedeflerimizi gerçekleştirmek ve uluslararası arenada ülkemizi temsil etmek için ortaya koyuyoruz” diye konuştu.

Magdeburger Sigorta, güçlü altyapıya sahip acente aktif olarak faaliyetlerine başlamıştır.Tunç sigorta'da Magdeburger ailesinin bir parçası olmuştur.Acenteliği hayırlı olsun.HİZMETLERİMİZ  0(532)414-2184