YABANCI SAĞLIK SİGORTASI

Yabancı Uyruklu Kişiler PDF Yazdır e-Posta

 

Tolgay Tunç tarafından yazıldı.  

 

Perşembe , 19 Aralık 2019 18:30

 

11 Nisanda yürülüğe giren yönetmenlik dogrultusunda yabancı uyruklu vatandaşlara Özel sağlık sigortası yaptırmak zorunlu hale getirildi. Uzun dönem ve aile izni ikamet izini almak isteyen yabancı uyruklu (Türkmenistan ,Özbekistan ,Afganistan ,Suriyeli vs.vs ) vatandaşların vatandaşlık alması gereken evraklar arasında Yabancı saglık sigortasınıda eklemek mecburiyetindeler.


Yabancı Uyruklu Vatandaşlara “ikamet izni almak için” Özel Sağlık Sigortası zorunluğu getirildi. Tunç Sigorta da yabancı uyruklu vatandaşlara hizmet vermek için sektörü yakından takip edip yoğun bir şekilde müşterilerine hizmet vermeye yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Yabancı Uyruklu Vatandaşlara Sağlık Sigortası Zorunlu
11 Nisan’da yürürlüğe giren yeni yönetmelik; “Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu” ile aile ikamet izni ve uzun dönem ikamet izni almak isteyen yabancılara, özel sağlık sigortası zorunlu oldu. Bundan böyle; aile ikamet izni ve uzun dönem ikamet izni almak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar sağlık sigortası bilgilerini de gerekli belgelere eklemek durumunda.

Kısa Sürede Yoğun Talep
Yabancı uyruklu vatandaşlar için sağlık sigortasının zorunlu hale getirilmesini, web sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda duyurduğumuz andan itibaren çok fazla telefon ve teklif aldık. Konuyu sigorta sektöründen ve resmi kurumlardan doğrudan takip eden Sigorta uzmanlarımız kısa zamanda çok sayıda yabancı uyruklu vatandaşın sigorta işlemlerini gerçekleştirdi.

Yabancılara zorunlu hale getirilen özel sağlık sigortasını birkaç dakika gerçekleştirebilmek, yönetmelik hakkında bilgi ve danışmanlık hizmeti almak isteyenler için çok sayıda sigorta personeli +90 532 414 21 84  0216 640 00 32 telefonlardan  WhatsApp hattından info@tuncsigorta.com.tr mail adresinden ve www.tuncsigorta.com.tr internet sayfasından ulaşabilirler.

2009 yılından beri Çekmeköyde hizmet veren Tunç Sigorta daha fazla hız ve en fazla kalite anlayışı ile sigortacılık sektöründe gelişmesine ve büyümesine devam ediyor. Alanında uzmanlaşmış sigorta profesyonelleri ile 7/24 Sigortacılık Hizmeti ve 5 dakikada teklif sunma garantisinin yanında; müşterisinin memnuniyetini en üst seviyeye getirecek çok fazla projenin de yaratıcısı durumunda.HİZMETLERİMİZ  0(532)414-2184