MAGDEBURGER SİGORTADAN BİR İLK

Trafik poliçelerimize yepyeni bir paket ekledik; “MAGDEBURGER SİGORTA DOLU HASAR ONARIM HİZMETİ” Bu paket; Kasko Poliçesi olmayan yada Kasko Poliçesindeki hasarsızlık indirim hakkını kaybetmek istemeyen sigortalılarımızın dolu hasarı sonrasında yaşayabilecekleri maddi zararları teminat altına almaktadır.
 
101 Trafik ürününde paket seçiminde “5-Dopdolu Trafik” ile ulaşabileceğiniz bu teminatın içeriği aşağıdaki gibidir.
 
MAGDEBURGER DOLU HASAR ONARIM HİZMETİ KLOZU
 
Dolu hasar poliçesi ile teminat altına alınan Hususi Binek, 2.000 KG’ a kadar olan Hafif Ticari ve SUV araçların kaporta (saç, alüminyum) aksamlarında oluşabilecek dolu hasarlarının, sigorta poliçesinin başlangıç tarihinden itibaren 1 (bir) yıl boyunca, anlaşmalı RS dolu onarım servislerinde yılda 1 (bir) defa olmak üzere aşağıda belirtilen bilimsel teknikler kullanılarak ve aracın orijinalliği azami derecede korunarak onarılması hizmetidir.
Dolu onarım hizmeti almak isteyen müşterilerimiz, kendisine en yakın RS Servis dolu onarım servislerini arayarak (0850 777 36 58), www.rsservis.com.tr adresindeki dolu hasar randevu bölümünden randevu alarak veya RS Servis dolu onarım servislerine giderek randevu alıp (60 iş günü içerisinde ihbar edilmiş veya randevu alınmış olması şartıyla), dolu onarım hizmeti alabilirler.
Anlaşmalı RS dolu onarım merkezleri dışında herhangi bir serviste onarım gören araçlar poliçe hizmet kapsamı dışındadır.
 
MAGDEBURGER DOLU ONARIM HİZMETİ KAPSAMI
 
Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (PDR):
Dolu yağışı sonucu aracın kaporta aksamı üzerinde meydana gelen, boyanın zarar görmediği, TEKNİK OLARAK BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME YÖNTEMİYLE ONARILABİLECEK olan kaporta göçüklerinin RS Servis Firması tarafından Amerikan menşeli özel aletlerle aracın orijinalliği korunarak ve herhangi bir boyama işlemi yapılmaksızın düzeltilerek eski haline getirilme tekniği ve sanatıdır. PDR tekniği sayesinde aracın orijinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz. Düzeltme işleminden tatminkâr bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki sacın uzamamış, boyanın zarar görmemiş ve hasarlı panelin daha önce boyanmamış olması gerekir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılır dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir. Ulaşılamayan veya arkası kapalı olan (kapı direkleri, marşpiyel gibi) bölgelerdeki kaporta göçükleri Boyasız Kaporta Göçük Çektirme tekniği ile giderilirler. Bu yöntemle giderilemeyecek olan arkası kapalı göçüklerde göçüğe ulaşabilmek için uzman teknisyen aracın orijinal yapısına uygun ulaşım noktaları Müşterinin Onayı şartıyla oluşturabilir.
Göçük sayısı sınırı bulunmamaktadır.
 
Kaporta Düzeltme, Boya:
Dolu yağışı sonucu aracın kaporta aksamı üzerinde meydana gelen, boyanın zarar gördüğü, TEKNİK OLARAK BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME YÖNTEMİYLE ONARILAMAYACAK parçalar Kaporta Düzeltme ve Boya yöntemi ile RS tarafından herhangi bir bedel alınmadan onarılacaktır.
Söz konusu parçalar için oluşabilecek değer kaybından RS Servis sorumlu olmayacaktır.
Sigortalı dolu kapsamına giren hasarı 60 iş günü içinde kendisine en yakın RS Servis dolu onarım servislerini arayarak (0850 777 36 58), www.rsservis.com.tr adresindeki dolu hasar randevu bölümünden randevu alarak veya RS Servis dolu onarım servislerine giderek randevu almakla mükelleftir.
 
Cam Hasarları:
Dolu olayına bağlı cam hasarlarında öncelikle camın onarımı mümkün ise onarım yoluna gidilecektir. Onarımı mümkün olmayan değişimi söz konusu olan dolu olayına bağlı cam hasarlarında yerli üretim cam kullanılacaktır.
 
Hasar Anında Talep Edilecek Evraklar:
Hasar oluşması anında müşterinin ekspertiz randevusu aldıktan sonra randevuya gelirken aşağıdaki evrakları yanında bulundurması gerekmektedir.
 Dopdolu Poliçesi,
 Ruhsat,
 Ehliyet,
 Beyan,
 Gerek görülmesi halinde Meteoroloji Raporu talep edilebilecektir.HİZMETLERİMİZ  0(532)414-2184